Септември (Тервел) финишира с разгромна победа

Септември нанесе тежка загуба – 9:1 в Тервел на Спортист (Генерал Тошево). Двубоят е от 26-ия последен за сезона кръг на Североизточната Трета лига. Домакините започнаха вихрено и още в началото като по чудо капитана им неостаряващия Стефан Стефанов и Димитър Михалев пропуснаха да открият резултата.

Септември (Тервел): Да завършим сезона с победа

Това все пак се случи четвърт час след първия съдийски сигнал, когато Стелиян Цеков стреля, вратаря изби, но при втория удар беше безпомощен. Само след 180 секунди Цеков центрира и Стефанов удвои. Двамата разиграха същото печелившо взаимодействие в 39-ата минута и Стефанов се разписа с глава. След още 180 секунди Михалев беше повален в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа. Веднага след почивката тервелци изпълниха корнер, влезлия като резерва Венелин Стоянов шутира, вратаря изби, но Михаил Михайлов вкара петия гол. Малко след това точен беше и Денис Кадир.

Трудно гостуване за Спортист (ГТ)

Стефанов оформи своя хеттрик в 68-ата с глава, възползвайки се от центриране на съотборник. Влезлият като резерва дебютант Енчо Ангелов вкара първия си гол в 85-ата минута. Скоро Михалев изпрати топката за девети път в мрежата на съперника. Накрая капитанът на Спортист Росен Николов реализира със задна ножица почетното попадение за отбора си.

Стартови състави:

Септември – 1. Дениз Александров, 13. Танер Юсню, 3. Младен Димитров, 14. Симеон Митев, 7. Стелиян Цеков, 20. Михаил Михайлов, 19. Тодор Вълканов, 22. Денис Юзджан Кадир, 11. Димитър Михалев, 17. Димитър Василев, 10. Стефан Стефанов (капитан).

Спортист – 1. Георги Кирчев Георгиев, 16. Деян Георгиев, 14. Диян Иванов, 17. Петър Радев, 13. Николай Петков, 77. Мартин Георгиев, 12. Георги Христов, 2. Ерсен Илмаз, 21. Димитър Димитров, 25. Виктор Димитров, 9. Росен Николов (капитан).

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!